Crossliget beszámoló
2017.10.25. 14:49

Október 21-én megkezdődött az idei cyclocross szezon a városligeti 575 Crossliget versenyével. A KTC beszámolója:

Megkezdődött a hazai CX szezon is az 575 Crossliget Magyar kupa futammal. Idén is kitettek magukért a szervezők és új indulói létszám csúcsot sikerült elérniük, több mint 300 nevezővel. Nekünk a hobbi futamon kívül minden rajtnál volt érdekeltségünk, ezért elég mozgalmasra és fárasztóra sikerült a nap.

Az első rajtban mindjárt 6 versenyzőnk vágott neki a távnak. U15-ös kategóriában sikerült is egy előkelő dobogós 3-ik helyet szerezni Majoros Dávidnak köszönhetően és egy 4-ik helyet Kárpáti Bálint révén. Master 3 kategóriában Kolb Tamás ment nagyot és kiváló 5-ik helyen haladt át a célvonalon.

A második rajtban Master 2 kategóriában voltunk érdekeltek, ahol Specziár Viktor egy szalagon átborulás következtében az élbolyról lemaradt, de végül így is sikerült a 4-ik helyet megszereznie.

Master 1 kategóriában Dr. Kovács Kristóf végül 12. helyen végzett, de célja összetettben az első 10-be kerülni.

A 3-ik rajtban a legfiatalabbaké volt a főszerep, ahol U13-ban és U11-ben is indultak versenyzőik. Az abszolút elsőséget és így az U13-as kategóriát is fölényesen nyerte Pakot András, míg U11-ben Simon Viktor jött be 9-ik helyen.