Üdvözlünk Kőbánya bringás portálján!

Célunk, a X. kerület kerékpáros életének fellendítése. A Mozdulj Kőbánya! program keretében és azon kívül is számos bringás programot szervezünk a kőbányai bringásoknak, érdemes követi minket!

Az idei évben a X. kerület kiemelt figyelmet fordít a kerékpáros élet fellendítésére. Ez a törekvés hívta életre a Kőbánya Bringa programot, melyet a Kőbányai Önkormányzat támogatásával a Kőbányai Torna Club valósít meg. Számos rendezvénnyel szeretnénk ösztönözni a lakosságot kerékpáros közlekedésre, valamint segítséget nyújtani a már bringával közlekedőknek.

A túrák és versenyek szervezése mellett a közlekedésbiztonság is szerepet kap: nyáron a kerületi napközis táborban mobil KRESZ pályán gyakorolhatnak az iskolások, ősszel az óvodákban játékos KRESZ oktatást tartanak, az iskolákban pedig akkreditált pedagógus továbbképzésen vesz részt több testnevelő tanár.

Az évek óta sikeresen működő, több bajnoki címet is szerző Kőbányai Torna Club utánpótlás kerékpáros csapata mellett az idei évben a nemzetközi Kőbánya Cycling Team képviseli a kerületet rangos hazai és külföldi versenyeken.

Híreink:

Pelikáné a Cyclo-Cross Magyar Kupa összetett aranya
2015.12.13. 19:15

Kőbányán zárult december 13-án a Cyclo-Cross Magyar Kupa, ahol Pelikán János futamgyőzelmével a Kupa összetett aranyát is bezsebelte. A Kőbányai Bringapark Kupát elit nők között a master Európa bajnok Cseh Veronika nyerte.

Tovább...

Vasárnap újabb cyclo-cross hihívás a BringaParkban
2015.12.11. 09:36

December 13-án, vasárnap zárul a Cyclo-Cross Magyar Kupa a kőbányai BringaParkban. A novemberi futamhoz képest kissé módosított pályával és sok újdonsággal várjuk a versenyzőket és a nézőket egyaránt.

2015.11.22. 18:57

Rekord létszámmal rajtolt vasárnap a Kőbányai Bringapark Kupa, ami egyben a Cyclo-Cross Magyar Kupa harmadik állomása volt. A kőbányai versenyen közel kétszázan indultak, amatőrök és profik egyaránt. Elit kategóriában Búr Zsolt végzett az első helyen, aki győzelmével feljött a Magyar Kupa összetett dobogójának második helyére.

Tovább...

Cyclo-Cross magasugró verseny
2015.11.21. 07:46

Magyarország első pénzdíjas Cyclo-Cross magasugró versenye

Tovább...

Tour de Hongrie Shop a Bringapark Kupán!
2015.11.19. 11:39

2015-ös Tour de Hongrie-s pólók, mezek, plakátok korlátozott számban a 7. Kőbányai Bringapark Kupán!

Tovább...

Külön U7 és U9-es korcsoport a Bringapark Kupán
2015.11.18. 12:32

A 7. Bringapark Kupán (nov. 22.), a CX Magyar Kupa eddigi fordulóitól eltérően, lesz külön U7 és U9-es kategória is.

Tovább...

Nyerj Wellness Hétvégét!
2015.11.16. 16:37

Nyerj Wellness hétvégét a 4 csillagos Hotel Karos Spa-ba a Kőbányai Bringapark Kupán!

Tovább...

A Veszprém Cross legsikeresebb csapata volt a KTC
2015.11.16. 12:31

Újabb sikeres versenyt zárt a Kőbányai Torna Club kerékpáros szakága november 15-én Veszprémben.