Üdvözlünk Kőbánya bringás portálján!

Célunk, a X. kerület kerékpáros életének fellendítése. Számos bringás programot szervezünk a kőbányai bringásoknak, érdemes követi minket!

A X. kerület kiemelt figyelmet fordít a kerékpáros élet fellendítésére. Ez a törekvés hívta életre a Kőbánya Bringa programot, melyet a Kőbányai Önkormányzat támogatásával a Kőbányai Torna Club valósít meg. Szeretnénk ösztönözni a lakosságot kerékpáros közlekedésre, valamint segítséget nyújtani a már bringával közlekedőknek.

A túrák, versenyek, bringás reggelik szervezése mellett a közlekedésbiztonság is szerepet kap

Az évek óta sikeresen működő, több bajnoki címet is szerző Kőbányai Torna Club utánpótlás kerékpáros csapata 2019-től Kőbánya Cycling Team néven, várltozatlan sikerekkel képviseli a kerületet versenyeken.

Híreink:

Dobogón kezdte a SuperCross sorozatot Buruczki Szilárd
2012.10.25. 11:28

A III. SuperCross Sorozat 2012/2013-as szezonjának nyitó futamán, az elit felnőttek között a Kőbányai Torna Club versenyzője legjobb magyarként, a második helyen ért célba.

Tovább...

Indul a Supercross sorozat
2012.10.19. 11:06

Ezen a hétvégén a túrázás helyett ismét a versenyzésé lesz a főszerep, ugyanis vasárnap Kazincbarcikán kerül megrendezésre a Supercross sorozat első versenye, amin a KTC versenyzői is indulnak.

Tovább...

Öt éremmel indította a téli kerékpáros szezont a KTC
2012.10.16. 12:46

Hétvégén elkezdődött a téli bringás szezon az első hazai terep, vagy más néven cyclo-cross versennyel. Az albertirsai versenyt öt éremmel zárták a Kőbányai Torna Club versenyzői.

Tovább...

Buruczki Szilárd Piliscsabán is az élen
2012.09.26. 13:10

Múlt hétvégén, Piliscsabán került megrendezésre a 6. Életfa Terepfesztivál, amely évek óta az egyik legszínesebb és legnehezebb tömegsportrendezvény Magyarországon, a terepsportolók év végi megmérettetése. A Terepfesztivál keretein belül hegyikerékpár maratont is rendeztek, melyen Buruczki Szilárd, a Merida Kőbánya TC versenyzője végzett első helyen.

Tovább...

Bringázz Kőbánya! - Autómentes Nap Kőbányán
2012.09.13. 17:37

2012. szeptember 21-én, pénteken 9 órától túra, 12 órától pedig bringás programok várják az iskolásokat.

Tovább...

Sérülés miatti kényszerpihenőn Buruczki
2012.07.24. 09:10

A hétvégi XCO OB-n szerzett sérülése miatt egy hónapig pihennie kell.

Tovább...

Két nap, három bronzérem
2012.07.02. 10:08

A kánikula ellenére sikeres hétvégét zártak a Merida Kőbánya Torna Club versenyzői.

Tovább...

Családias bringatúra Kőbányán
2012.06.26. 13:29

A kőbányaiak ismét megmutatták, szeretnek bringázni: több család csatlakozott a Kőbányai Torna Club csapatához a szombati, Szent László napok alkalmából rendezett, kerületi bringatúrán.

Tovább...

Buruczki dobogón a Crosskovácsi Maratonon
2012.06.19. 13:48

A szokásos kiváló pálya várta hétvégén a Crosskovácsi Maraton résztvevőit Nagykovácsiban, ahol a Merida Kőbánya TC versenyzője másodikként ért célba.