Üdvözlünk Kőbánya bringás portálján!

Célunk, a X. kerület kerékpáros életének fellendítése. A Mozdulj Kőbánya! program keretében és azon kívül is számos bringás programot szervezünk a kőbányai bringásoknak, érdemes követi minket!

Az idei évben a X. kerület kiemelt figyelmet fordít a kerékpáros élet fellendítésére. Ez a törekvés hívta életre a Kőbánya Bringa programot, melyet a Kőbányai Önkormányzat támogatásával a Kőbányai Torna Club valósít meg. Számos rendezvénnyel szeretnénk ösztönözni a lakosságot kerékpáros közlekedésre, valamint segítséget nyújtani a már bringával közlekedőknek.

A túrák és versenyek szervezése mellett a közlekedésbiztonság is szerepet kap: nyáron a kerületi napközis táborban mobil KRESZ pályán gyakorolhatnak az iskolások, ősszel az óvodákban játékos KRESZ oktatást tartanak, az iskolákban pedig akkreditált pedagógus továbbképzésen vesz részt több testnevelő tanár.

Az évek óta sikeresen működő, több bajnoki címet is szerző Kőbányai Torna Club utánpótlás kerékpáros csapata mellett az idei évben a nemzetközi Kőbánya Cycling Team képviseli a kerületet rangos hazai és külföldi versenyeken.

Híreink:

Buruczki hatodik lett Malajziában
2011.10.21. 10:50

Buruczki Szilárd (Kőbánya TC) hatodik helyet szerzett a rendkívül erős mezőnyt felsorakoztató Langkawi Mountain Bike Challenge verseny olimpiai cross számában. Az öt napon keresztül zajló verseny második napján rendezett futamot a világranglista hetedik helyén álló, német Karl Platt nyerte 1:30:26 órás idővel.

Tovább...

Határon Túra mini
2011.10.19. 15:00

Határon Túra mini tekerés az AfterParty előtt.

Tovább...

Buruczki Szilárd leszáll a Magellan bringáról
2011.10.13. 18:56

A sokszoros mountain bike, cyclo-cross, és országúti magyar bajnok Buruczki Szilárd 13 év után megválik attól a márkától, amely meghatározó volt eddigi sportpályafutása során.

Tovább...

Csillebércre tekergés
2011.10.13. 15:00

Szombati tekergés Csillebércre, a cél bringákat tesztelni.

Tovább...

Buruczki Szilárd nyerte a Vértes Maratont
2011.10.10. 21:19

A Vértes-hegységben, Várgesztes környékén rendezték a Villapark Vértes Maraton hegyikerékpár-versenyt. A 48 kilométeres távjot férfiaknál a szakág idei magyar bajnoka, a Kőbányai Torna Club (KTC) hegyikerekese, Buruczki Szilárd nyerte

Tovább...

Péceli mászás
2011.10.06. 10:55

Szombati kőbányai tekerés egy kis péceli mászással. Túrázás mellett lehet választani kemény edzést is Garamszegi Lacival, azaz Ottóval.

Tovább...

Az ezüst is szépen csillog
2011.10.04. 16:55

Magyar Köztársaság Országúti Hegyi Bajnoksága - 2011. október 2. Buruczki második lett a kerékpáros Hegyi OB-n

Tovább...

Ivanics volt a leggyorsabb
2011.09.27. 11:15

BringaMánia Nap Hódmezővásárhelyen Az Európai Mobilitási Hét adta az apropóját a hódmezővásárhelyi bringás fesztiválnak. Rengetegen vettek részt a színes programokon, városi túrán, az ügyességi pályán, a gyerekversenyeken és a BringaPárbajon is, hatalmas tömeg gyűlt a freestyle bemutató köré, és sokan szurkoltak a kordonok mentén a fő attrakción, a pénzdíjas kritériumversenyen is.

Tovább...

"Tápió" túra szombaton
2011.09.22. 10:52

Szokásos kőbányai indulással a Gödöllői-dombság felé vesszük az irányt.

Tovább...

Veszprémi beharangozó a DigiSport adásában
2011.09.19. 10:27

A DigiSport Reggeli Start című műsorának vendége volt szeptember 15-én Eisenkrammer Károly, a McDonald’s BringaMánia Magyar Nagydíj főszervezője, valamint Buruczki Szilárd és Parti András válogatott hegyikerékpárosok.