Ahmed Amine Galdoune az előkelő 10. helyen zárta a Szlovák Kör harmadik szakaszát
2018.09.16. 07:39

Máriatölgyes és Nyitra között egy 180,6 kilométeres szakasszal folytatódott a Szlovák Körverseny, a penzum három kategorizált emelkedőt tartogatott, de az etap vége már a sprintereknek kedvezett. A Kőbánya Cycling Team marokkói légiósa Ahmed Amine Galdoune az előkelő tizedik helyen zárt.

A rajtot követően azonnal megindultak a próbálkozások majd Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica) és Jan Bárta (Elkov-Author) kettőse lépett el, miközben a főmezőnyt a Quick-Step Floors és a Bora-hansgrohe csapatai vezették.

Az elmenést mintegy tizenöt kilométerre a céltól érték utol, a mezőnyhajrát az olasz Matteo Pelucchi (Bora-hansgrohe) nyerte a holland Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) és a belga Yves Lampaert (Quick-Step Floors) előtt. A Kőbánya Cycling Team marokkói kerekese Ahmed Amine Galdoune kiválóan helyezkedve az előkelő tizedik helyen zárt, de Alberto Marengo is a főmezőnnyel ért célba.

127. Samuele Oliveto (Kőbánya Cycling Team) + 8:03

A Szlovák Körverseny Nyitra és Galánta között egy teljesen sík 157,2 kilométeres szakasszal zárul.